WYMIANA BANERAMI ZAPRASZAM

Terminarz pokazów Fryzjerskich

25-26.02.2012
Salon Wiosna 2012
Hala Expo XXI w Warszawie
www.salon-wiosna.pl

10-11. 03. 2012
15. BEAUTY FORUM POLSKA
Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa
www.beauty-fairs.com.pl

09 - 11. 03.2012
BEAUTY INTERNATIONAL DÜSSELDORF
Międzynarodowe Targi Kosmetyki Profesjonalne
MESSE DÜSSELDORF, DÜSSELDORF
www.beauty-international.com

09-12. 03. 2012
COSMOPROF
Międzynarodowe Targi Kosmetyczne, Bolonia
www.cosmoprof.com

11-12. 03. 2012
TRENDY 2012
Targi zdrowia i urody
Aula UMK, ul. Gagarina 11, Toruń
www.expo-andre.pl

17-18. 03. 2012
LOOK i beautyVISION 2012
Forum Fryzjerstwa i Forum Kosmetyki i Solariów
Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14, Poznań
www.look.mtp.pl, www.beautyVISION.mtp.pl

17-19. 04. 2012
IN-COSMETICS
Międzynarodowe Targi Kosmetyczne, Barcelona
www.in-cosmetics.com

12-13. 05. 2012
LNE, 25. MIĘDZYNARODOWY KONGRES I TARGI KOSMETYCZNE
NCK, ul. Jana Pawła II 232, Kraków
www.lne.pl

25-26. 05. 2012
SPA & WELLNESS
6. TARGI WYPOSAŻENIA, USŁUG I OBIEKTÓW
Targi w Krakowie Sp. z o.o.
ul. Centralna 41a, Kraków

15-16. 09. 2012
BEAUTY FORUM & SPA
Health&Beauty Media, Warszawa
www.beauty-fairs.com.pl

29-30. 09.2012
URODA, 14 Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie
MTG, Gdańsk
http://www.mtgsa.com.pl/title,URODA,pid,217.html

13-14. 10.2012
SALON JESIEŃ 2012
Hala Expo XXI, Warszawa
www.zpwkp.pl

17-18.11. 2012
PLANETA PIĘKNA
Targi dla kobiet
Targi redNet, Warszawa
http://targirednet.pl/planeta-piekna

30.11. 02.12.2012
VENUS
VIII Targi Medycyny Estetycznej, Artykułów Fryzjerskich i Kosmetycznych
Targi Kieleckie S.A., Kielce
http://www.targikielce.pl/index.html?k=venus&s=index
 

Nożyczki fryzjerskie

1

2

3
Ja posiadam 3 swoje ::D
 

Fryzury męskie




Poproś Swojego fryzjera                                                                          Poproś Swojego Fryzjera
 

Jak prostować włosy prostownicą

Troska o piękne i zdrowe włosy towarzyszy każdej pani codziennie w wielu momentach dnia: podczas przygotowania się do pracy, wyjścia na dużą imprezę, kolację z szefową czy spotkanie przy kawie z koleżanką. O włosy dbają też młode dziewczyny, które borykają się z podobnym problemami: jaką fryzurę wybrać do szkoły, a jaką na urodziny przyjaciółki czy spotkanie z chłopakiem.

Zasadniczym pytaniem, jakie mogą zadać sobie panie w każdym wieku, jest jak we właściwy sposób używać prostownicy – urządzenia, z którego korzysta wiele z nas. Jak sprawić, by nie niszczyła włosów? Jakich używać kosmetyków, aby ochronić delikatną konstrukcję cebulek? Czy można stosować prostownicę na mokre włosy? Rozwiewamy więc wątpliwości.
Jak przygotować włosy do prostowania?

Aby fryzura układała się nienagannie, przed prostowaniem należy przygotować włosy, to znaczy umyć je szamponem, a następnie przygotować do kontaktu z prostownicą, czyli odpowiednio je nawilżyć. W tym celu warto sięgnąć po odżywkę nawilżającą. Tak przygotowane włosy mogą zostać poddane działaniu gorącej prostownicy.

Dalszy sposób postępowania zależy od rodzaju posiadanego urządzenia. Jeżeli prostownica nie jest wyposażona w funkcję prostowania włosów na mokro, trzeba przed skorzystaniem z niej wysuszyć włosy – w przeciwnym przypadku może dojść do spalenia kruchej konstrukcji włosa. Taka lekkomyślność doprowadzi do uszkodzenia włosów, w konsekwencji do ich wysuszenia i połamania. Wówczas włosy będą wyglądały jak siano i nie uda się ułożyć z nich żadnej ładnej fryzury, z powodu zniszczonych, spalonych przez prostownicę kosmyków.

Wysusz głowę i użyj kosmetyków zabezpieczających oraz ułatwiających uzyskanie prostych oraz lśniących włosów. Takie produkty chronią strukturę włosa przed wysoką temperaturą. Obecne w nich termoaktywne substancje sprawiają, że włosy z łatwością poddają się prostowaniu oraz nie stracą połysku.
W jaki sposób prostować włosy?

Jak używać prostownicy? Na pewno nie chaotycznie. Prostowanie powinno być przemyślanym procesem.

Plan prostowania włosów przewiduje podzielenie ich na poszczególne kosmyki, a następnie upięcie tych, które będę prostowane w drugiej kolejności, za pomocą przygotowanych spinek. Najlepiej rozpocząć proces przygotowania pasm od tych, które znajdują się z tyłu głowy.

Samo prostowanie też wymaga wprawy. Po pierwsze: przesuwa się urządzenie, zaczynając od czubka głowy, jednak trzeba uważać, aby nie poparzyć skóry. Przesuwamy prostownicę sprawnych ruchem wzdłuż pasma, tak aby nie zatrzymywać się, dlatego, że każdy przystanek może zostawić ślad w postaci poprzecznego wgniecenia, co zupełnie zepsuje efekt idealnie prostych włosów, a zbliży fryzurę do efektu włosów karbowanych.

Po drugie: na końcu należy zdecydować, jak mają wyglądać końcówki włosów: czy chcemy, by były lekko podkręcone do wewnątrz, czy może finezyjnie zakręcone na zewnątrz? Jest to ważne, ponieważ podczas prostowania jednym ruchem trzeba będzie wykończyć fryzurę w wybrany sposób.
Aby uzyskać idealną gładkość fryzury, można pomóc sobie podczas układania włosów poprzez rozczesywanie ich małym grzebieniem, który przesuwamy po włosach tuż przed prostownicą. To wymaga jednak dużej wprawy w prostowaniu wlosów
 

Techniki Trfałej

wielką popularnością, dlatego nie brak sprawdzonych technik ondulacji. Jak jednak efektownie zakręcić włosy, aby nie doprowadzić do ich zniszczenia i przesuszenia?

Zależnie więc od efektu, jaki pragniecie Panie osiągnąć stosując trwałą ondulację, możecie zdecydować się na jedną z bardziej popularnych i sprawdzonych technik. Pamiętajcie jedynie, że po każdym zabiegu fryzjerskim wasze włosy wymagają szczególnej ochrony i pielęgnacji, która zapewni im piękny połysk i zdrowy wygląd. Poniżej zaś przedstawiamy opis najlepszych metod trwałego kręcenia włosów:

ONDULACJA KOMPRESOWA polega na nawinięciu zwilżonych płynem włosów na rozgrzane wałki, wykonane z drewna, które nie przesuszają i nie powodują łamania się włosów. Zawinięte pasma można upiąć za pomocą niewielkich wsuwek, co ułatwi staranne wyselekcjonowanie poszczególnych kosmyków i dokładne ich skręcenie. Warto tutaj jeszcze dodać, iż ten zabieg fryzjerski wykonuje się w temperaturze rzędu nawet 100 stopni Celsjusza.

ONDULACJA NA ZIMNO to alternatywa dla zniszczonych i cienkich włosów. Metoda ta pozwala ponadto nie tylko zminimalizować szkody i ubytki w strukturze włosa, ale również gwarantuje trwały i mocny efekt.

ONDULACJA NA CIEPŁO wykonywana jest zazwyczaj w temperaturze od 60 do 80 stopni Celsjusza. Jej największą zaletą bez wątpienia jest fakt, iż można stosować zabieg na każdym rodzaju włosów, jednakże pasma należy nieco mocniej nawinąć na wałki.

KWAŚNA ONDULACJA to przykład kolejnej metody kręcenia włosów, jednakże okazuje się on dość długotrwały (cały zabieg może trwać nawet 8-9 godzin). Warto jednak zaznaczyć, iż około pół roku po wykonaniu kwaśnej trwałej ondulacji możliwy będzie powrót do naturalnych, prostych włosów.

TRWAŁA KOLOROWA to połączenie koloryzacji z ondulacją. Preparaty równocześnie zmiękczają strukturę włosa, nadając mu pożądany kształt, dodatkowo zabarwiając pasma na wybrany odcień. Zabieg ten jednak powinno wykonywać się na zdrowych włosach, następnie zaś wymagana jest odpowiednia pielęgnacja, z użyciem odżywek nawilżających.

Domowym sposobem włosy możemy kręcić również w nieco inny sposób. Ze swej strony polecamy w szczególności wałki i gąbki, jak również tradycyjne papiloty, dzięki którym możemy wykonać romantyczną i dziewczęcą fryzurę na specjalną okazję. Zdrowe włosy możemy również z powodzeniem zakręcić na gorącej lokówce, warto jednak pamiętać, aby nie powtarzać tego procesu zbyt często, gdyż grozi on wysuszeniem włosów i ich zwiększoną łamliwością
 

Jak właściwie stosować lakier do włosów


W większości łazienek znajdziemy lakier do włosów. Czy utrwalając fryzurę należy spryskać nim włosy tylko na powierzchni? A może trzeba go użyć także u nasady włosów? Który z lakierów do włosów należy użyć w konkretnym przypadku?

Lakier do włosów może zdziałać cuda, jeśli spryskujesz nim włosy z odpowiedniej odległości.
© Getty Images

Obecnie dysponujemy szerokim spektrum lakierów przeznaczonych do różnych typów włosów (np. kręconych, farbowanych i/lub suchych); są również lakiery do włosów, które chronią przed efektami intensywnego działania słońca. Dla osób wrażliwych na zapachy, stworzono lakiery bezzapachowe.

Lakier do włosów wybierz zgodnie z jego przeznaczeniem. Jeśli chcesz, aby włosy wciąż wyglądały naturalnie, wybierz lakier o delikatnym poziomie utrwalenia. Lakier do włosów o wysokim poziomie utrwalenia utrzyma włosy na miejscu niezależnie od pogody. Jeśli ułożenie skomplikowanej fryzury kosztowało cię dużo wysiłku, zapewne zależy ci, aby fryzura utrzymała się przez jakiś czas w nienaruszonym stanie. W takim wypadku sprawdzi się lakier do włosów o wysokim poziomie utrwalenia. Inne lakiery do włosów będą dobre do stylizowania indywidualnych kosmyków albo krótkich fryzur.


 

Jak stosować pianki do włosów

Pianki zwierają kompleks polimerów, których zadaniem jest usztywnienie i pogrubienie włosów. Sprawiają, że stają się one bardziej plastyczne i podatne na układanie. Dodatkowy składnik to propelant – substancja nadająca piance „pulchności”. Resztę stanowią środki nawilżające i odżywiające włosy – witaminy, ekstrakty roślinne, ceramidy i filtry UV.

W drogeriach znajdziemy szeroki wybór pianek przeznaczonych do konkretnych rodzajów włosów. Możemy wybrać określony poziom utrwalenia – większość pianek występuje w kilku wersjach, od słabych do mocno utrwalających.
Pianki zwiększające objętość – polecane szczególnie do włosów cienkich i delikatnych. Pogrubiają łodygę włosa, tworząc wokół niej niewidzialny filtr. Nakładamy je od nasady i wczesujemy grzebieniem. Dla zwiększenia efektu uniesienia włosów możemy je suszyć z głową skierowaną w dół.
Pianki do włosów kręconych – podkreślają naturalny skręt loczków. Są bardziej lekkie i elastyczne od pozostałych pianek. Efekt utrwalenia i usztywnienia jest mniejszy, zaś najistotniejsze jest nawilżenie włosów i uwydatnienie ich poszczególnych pasemek. Takie pianki często posiadają formułę anti-frizz, która zapobiega puszeniu się loków i działa antystatycznie. Odpowiednią porcję pianki wgniatamy we włosy, nadając pożądany kształt kręconym pasemkom.
Pianki do włosów farbowanych – posiadają formułę chroniącą kolor przed blaknięciem i matowieniem. Dodają włosom blasku dzięki zawartości substancji nawilżających – pantenolu i witaminy B3, a także delikatnie je natłuszczają (mają w składzie ciekłą parafinę lub olej rycynowy). Dodatkowo zawartość filtra UV chroni kolor włosów przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.




 

Egzamin praktyczny to pestka daje wam Co trzeba zrobić na praktycznym :D

Praktyczny Egzamin Czelidniczy w Zawodzie fryzjer :D





                                                                  Życze Powodzenia :D
 

Farby do włosów

1. Koloryzacja siwych włosów.

Pożądane jest dodanie odcienia z grupy Pure Naturals, żeby zapewnić wystarczające pokrycie.
30-50% siwych włosów: +1/3 odcienia Pure Naturals
50-100% siwych włosów: 1/2 odcienia Pure Naturals

Czerwone odcienie na siwych włosach z więcej niż 50% siwizny: zmieszaj 2 części odcienia czerwonego z 1 częścią odcienia naturalnego, np. 1/2 tubki odcienia czerwonego + 1/4 tubki odcienia naturalnego.
2. Koloryzacja pełna na tym samym poziomie lub na kolor ciemniejszy.

Nałóż mieszankę koloryzującą od razu od nasady aż po końce.

Czas działania:
Pure Naturals/Rich Naturals/Vibrant Reds/Deep Browns: 15-25 min. z ciepłem, 30-40 min. bez ciepła.
3. Koloryzacja pełna z rozjaśnianiem.

Krok pierwszy: Nałóż mieszankę koloryzującą tylko na końce długości i końcach. Pozostaw około 2cm wolne od nasady włosów.

Czas działania:
Pure Naturals/Rich Naturals/Deep Browns: 10 min. z ciepłem, 20 min. bez ciepła
Vibrant Reds/Special Blonde: 15 min. z ciepłem, 30 min. bez ciepła

Krok drugi: Nałóż mieszankę koloryzującą u nasady.

Czas działania:
Pure Naturals/Rich Naturals/Vibrant Reds/Deep Browns: 15-25 min. z ciepłem, 30-40 min. bez ciepła.
Special Blonde: 25-35 min. z ciepłem, 50-60 min. bez ciepła

Rada: Aby zwiększyć intensywność koloru na długości i końcach użyj Welloxonu Perfect silniejszego o jeden poziom niż u nasady.
4. Aplikacja na odrostach

Zacznij proces koloryzacji najpierw u nasady. Nałóż mieszankę najpierw na obszarach z największym udziałem siwizny. W przypadku rozjaśniania, rozpocznij w obszarach, gdzie pożądany jest najwyższy stopień rozjaśnienia.

Rada: Przy rozjaśnianiu nałóż większą ilość produktu niż przy zwykłej koloryzacji.

Czas działania:
Pure Naturals/Rich Naturals/Vibrant Reds/Deep Browns: 15-25 min. z ciepłem, 30-40 min. bez ciepła.
Special Blonde: 25-35 min. z ciepłem, 50-60 min. bez ciepła
5. Wyrównanie koloru na długości i na końcach

Jeśli to konieczne, po upływie czasu działania zwilż włosy obficie wodą (przy kolorach Special Blonde użyj 100ml) i zemulguj kolor na długości i na końcach.

Czas działania:

Pure Naturals/Rich Naturals/Vibrant Reds/Deep Browns/Special Blonde: 5-10 min. bez ciepła.
6. Tonowanie pastelowe

Przy tej usłudze włosy muszą być równomiernie rozjaśnione (pół poziomu jaśniejsze niż pożądany efekt końcowy). Można również wykonać na włosach niefarbowanych, jeśli ich naturalny kolor jest na poziomie 9 lub jaśniejszy. Aby uzyskać piękne, delikatne, pastelowe odcienie, rekomendujemy użycie następujących odcieni Koleston Perfect: 10/1, 10/03, 10/16, 10/3, 10/38, 10/8, 9/03, 9/16, 9/17, 9/38 i 9/7.

Zawsze są mieszane 1:2 z emulsją Color Touch 1.9%. To oznacza 1 część Kolestonu Perfect + 2 części emulsji Color Touch 1.9%. Nałóż od razu od nasady aż po końce. Czas działania do 15 minut bez ciepła.
Ważne: Aby uzyskać równomierny efekt koloryzacji należy przeczesywać włosy co 5 minut podczas działania mieszanki.
7. Special Mix – możliwości aplikacji

Intenstyfikacja koloru odcieni.
Odcienie Special Mix Kolestonu Perfect są czystymi odcieniami. Im jaśniejszy odcień bazowy, tym mniejsza ilość odcienia Special Mix jest potrzebna. Wyjątek: poziomy.

Proporcje mieszania to 1 część masy koloryzującej (Koleston Perfect + Special Mix) zmieszana z 1 częścią Welloxonu Perfect (np. 30g Kolestonu Perfect + 2.5g Special Mix + 32.5g Welloxonu Perfect).

Samodzielna aplikacja.

Aby zintensyfikować pasma lub sekcje włosów, odcienie Special Mix mogą być używane samodzielnie z Kolestonem Perfect. Aby uzyskać wyjątkowe, połyskujące efekty koloryzacji nakładaj na uprzednio rozjaśnione włosy.

Proporcje mieszania:
1:1 dla wszystkich odcieni z wyjątkiem 0/43
1:2 dla Special Mix 0/43
8. Zabiegi po koloryzacji

Po upływie czasu działania, zemulguj kolor z niewielką ilością ciepłej wody i dobrze spłucz. Delikatnie umyj włosy szamponem Wella Professionals z serii Brilliance lub szamponem Color Save System Professional. Aby zneutralizować pozostałości procesu utleniania i ustabilizować kolor, użyj Color Post Treatment System Professional lub Emulsji Color Save System Professional.

Tylko do użytku profesjonalnego.
 

Pokaz Fryzjerski


Pokaz Fryzjerski Zapraszam do oglądania
 

Witaminy Dla włosów i skóry

Witamina E: naturalny antyutleniacz, usuwa wolne rodniki, nadaje włosom zdrowy wygląd, zastosowana z ceramidami(ceramidy- wchodzą w skład cementu międzykomórkowego, są wrażliwe na na czynniki atmosferyczne, dobrze zachowane stanowią szczelny mur przed tymi czynnikami) wygładza i nawilża włosy.

Witamina D: reguluje prawidłowy wzrost włosów i pracę gruczołów łojowych.

Witamina B5 (kwas pantotenowy):dodaje do produktów stosowanych przy wypadaniu włosów, ale najszersze zastosowanie ma jej prowitamina pentanol.

Witamina B5 jest naturalnym składnikiem włosa i bardzo dobrze przyjmuje sztucznie pozyskany pentanol zawarty w preparatach, który głęboko wnika we włosy, dzięki czemu podczas zabiegu ondulacji chroni włosy i skórę głowy przed wysuszeniem, nadaje im połysk, nawilża, regeneruje , wygładza, wzmacnia i ułatwia rozczesywanie.

Odbudowuje uszkodzone fragmenty włosów dlatego bardzo dobrze sprawdza się po uszkodzeniach chemicznych i termicznych wywołanych ondulacją, farbowaniem i rozjaśnianiem.

Znacznie zmniejsza rozdwajanie końcówek.

Odpowiada również za wytrzymałość mechaniczną i elastyczność włosów.

Ma bardzo szerokie zastosowanie w preparatach do pielęgnacji, szamponów, kondycjonerów, polecany do regeneracji włosów suchych i zniszczonych.

Witamina B6: stymuluje nadczynność gruczołów łojowych, brak jej powoduje przetłuszczanie się włosów i skóry głowy.

Witamina H: skleja łuski włosowe, wzmacnia włosy, redukuje łysienie i łupież u mężczyzn

Aminokwasy występują w:

Mięso, jajka, nabiał, fasola, orzechy, nasiona.

Białka(peptydy): naturalne polimery składające się z kilkuset do kliku tysięcy aminokwasów.

Dzielą się na proteiny( zbud. wyłącznie z cząst. aminokwasów) i proteid, które zawierają dodatkowo jony metali, lipidy, cukrowce

Kolagen(białko): działają nawilżając, odbudowują zniszczoną strukturę włosów, tworzy ochronny film na jego powierzchni.

Stosowany do kondycjonerów do włosów zniszczonych i suchych przy częstych zabiegiegach chemicznych; rozjaśnianie, trwała ondulacja) produkty do stylizacji.

Jedwab(białko): uzupełnia naturalną strukturę włosów, nadaje im gęstość, miękkość i połysk. Szampony i odżywki, środki do stylizacji.

Witaminy: umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Brak ich może spowodować pogorszenie stanu skóry staje się bardziej przesuszona lub nabiera skłonności do przetłuszczania, włosy mogą stracić połysk i wypadać przez wysuszenie i osłabienie włosów.

Dodaje je się do produktów pielęgnujących, preparaty do włosów suchych i zniszczonych, szamponach przeciwłupieżowych.

Witamina A: stosowana do produkcji preparatów o określonym przeznaczeniu, reguluje wzrost włosów.

10 aminokwasów, które nasz organizm może wyprodukować to:
alanina,
asparagina, wzmacnia bariery skórne, nawilża
kwas asparaginowy,
cysteina,
kwas glutaminowy,
glutamina,
glicyna, wzmacnia bariery skórne, nawilża, stosuje się w płynach do włosów z łupieżem,
prolina,
seryna , wzmacnia bariery skórne, nawilża
tyrozyna.

Niezbędne aminokwasy, które należy dostarczać to:
arginina ,chroni przed działaniem wolnych rodników, wzmacnia bariery skórne, nawilża
histydyna,
izoleucyna,
leucyna,
lizyna, , wzmacnia bariery skórne, nawilża
metionina, odżywia i utrzymuję równowagą wodno-tłuszczową włosów
fenyloalanina,
treonina,
tryptofan,
walina.
 

Reklama